Відкрити меню послуг

УКТЗЕД України 2021

Операції з оформленням митної документації нерозривно пов’язані з таким поняттям як УКТЗЕД. Це чітка і впорядкована система опису і кодування товарів, в якій передбачені наступні критерії:

 • назва,
 • номер (код),
 • параметр виміру,
 • одиниця рахунку.

Дана система містить дані з класифікацією за групами, розділами, найменуваннями, товарними позиціями і т.д. У ній можна детально ознайомитися з переліком товарів, відповідними кодами, а також вивчити правила і пояснення по класифікації певних груп. Вся інформація грамотно і зрозуміло структурована таким чином, щоб кожен міг знайти номер товару, що ввозиться.

Код УКТЗЕД – це абревіатура від Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності. Це зведення інформації яке розроблено на основі двох основних документів з кодування вантажів, якими користуються країни Європейського Союзу.ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБЕН КОД УКТ ЗЕД?

Суть класифікації за номерами полягає в наступному. Кожному продукту (товару), що імпортується в Україну, присвоюється 10-ти значний номер. Це необхідно для ідентифікації вантажу, визначення застосовуваної ставки мита і заходи контролю. Так, для кожного коду товару існує певна ставка мита, навіть якщо вона і дорівнює 0. Також привласнення конкретного номера полегшує ведення митної статистики.

Код товару згідно з УКТЗЕД безпосередньо впливає на застосування до певного вантажу тарифних або НЕ тарифних заходів. У першому випадку мова йде про контрольований імпорт, який обкладається сумами обов’язкових платежів. Більш того, від класифікації за цією системою залежить розмір мита. Наприклад, в разі ввезення підакцизних товарів власнику доведеться додатково сплатити акцизний податок, на розмір якого може вплинути код ТН ЗЕД.

У разі вживання не тарифних заходів, як правило, частково або повністю виключається можливість ввезення певного вантажу. Це може бути пов’язано з необхідністю проходження додаткової форми контролю (фітосанітарного, екологічного). Може виникнути потреба в сертифікації продукції, що імпортується, відповідно її технічним регламентам, наявності дозволів, ліцензій та іншої документації. Таким чином, правильне визначення митного коду здатне істотно вплинути на перелік дозвільних документів.

КОД УКТЗЕД: Розшифровка

Код ЗЕД – це десятизначний номер, який включає кілька значень.

 • Перші 2 цифри визначають код товарної групи.
 • Перші 4 цифри позначають код позиції.
 • Перші 6 цифр характеризують код підпозиції.
 • Перші 8 цифр прирівнюються до коду товарної категорії.
 • Перші 10 цифр показують код підкатегорії.

ЯК ВИЗНАЧИТИ КОД ТН ЗЕД ТОВАРУ?

Дізнатися митний код не складно. Для цього достатньо скористатися онлайн довідником у нас на сайті нижче на цій сторінці, або іншому зручному джерелі, де розміщена товарна номенклатура ЗЕД.

Доступна і структурована система класифікації передбачає легке орієнтування. Важливо, у Вас повинні бути глибокі знання про природу товару. Оскільки доведеться вибирати розділи, де містяться характеристики певних речей.

Пошук коду ТН ЗЕД по найменуванню передбачає такий алгоритм дій:

 • Вибрати розділ, який максимально відповідає природі ввезеного вантажу.
 • У розділі вибрати підрозділ, що конкретизує характер продукції, що імпортується.
 • Підрозділ розбитий на групи, серед яких слід знайти найбільш підходящу.
 • Групи містять підгрупи – самі конкретні відомості про товар, серед яких є найменування Вашого вантажу.

Що стосується розміру мита, який випливає з встановленого в установах банків філіями (Україна), тут краще довіритися професіоналу. Досвідчений брокер може швидко і безпомилково визначити ставку обов’язкових платежів, на що Ви витратите набагато більше часу. До того ж без певних навичок можна припуститися помилки, що стане неприємним наслідком самостійних прорахунків.

За допомогою кваліфікованого представника можна витратити мінімум часу з явними перевагами. Брокери «ІНВЕКТА» надає професійну допомогу і підтримку, консультуючи і роз’яснюючи особливого того чи іншого коду.Нижче представлена нова таблиця УКТЗЕД 2020 року, яка діє з 01-07-2020 на території України.© 2021 Митно-брокерська контора ТОВ Інвекта · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено.