Відкрити меню послуг

Розмитнення ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ В УКРАЇНІ 2020


продукти харчування

Незважаючи на те, що Україна – аграрна країна з безліччю виробничих підприємств, ввезення продуктів харчування є невід’ємною частиною зовнішньоекономічних відносин. Азіатські і африканські країни постачають тропічні або не сезонні овочі і фрукти. З Євросоюзу імпортуються різноманітні продукти харчової промисловості, в тому числі кава, чай, консерви, риба і т.д.

З огляду на курс України на євро інтеграцію, цей товарообіг стрімко розвивається і росте з кожним роком.

Крім інтенсивного ввезення, наша держава лідирує в поставках вітчизняних продуктів на світовий ринок. Таким чином, Україна є активним учасником зовнішньоекономічної діяльності як в питаннях імпорту, так і експорту.

КЛАСИФІКАЦІЯ ПРОДУКТІВ

Товари для вживання в їжу поділяють в залежності від походження на:

 • рослинні (прянощі, горіхи, фрукти, овочі, злаки, трави);
 • тваринні (молоко, риба, морепродукти, ікра, птиця, яйця, м’ясо);
 • органічні (дріжджі, мед, гриби);
 • неорганічні (сіль, підсолоджувачі і харчові добавки);
 • іншу продукцію харчової промисловості (випічка, сири, соки, консерви і т.д.).

ІМПОРТ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ І ДОЗВІЛЬНІ ДОКУМЕНТИ НА НИХ

Процедура митного оформлення даної категорії товарів добре налагоджена і, як правило, не має на увазі складнощів. Ввезення харчових продуктів супроводжується дозвільною документацією і проходженням Державного контролю харчових продуктів, який умовно можна розділити на:

 • «Санітарний» харчової контроль на продукти, які не потребують оформлення Спільного Ветеринарного Документа і супроводу ветеринарним сертифікатом. Тут досить сертифікату здоров’я (санітарного) і проходження простий документальної перевірки.
 • «Ветеринарно-санітарний» харчової контроль на товари, що вимагають супроводу ветеринарним сертифікатом і оформлення Спільного Ветеринарного Документа.

Інші харчові продукти можна піддати сертифікації за бажанням імпортера з метою підвищення конкурентоспроможності товарів, що випускаються.

 • «Ветеринарному контролю» підлягають продукти і сировину тваринного походження, жива птиця і тварини, а також корми та харчові добавки для них.
 • Фітосанітарний (карантинний) контроль проходять речі і предмети, у яких очевидний ризик стати переносниками личинок шкідників або насіння бур’янів (тара, рослини, посівний матеріал і т. д.). Тільки при наявності фітосанітарного сертифіката допускається перетин кордону підкарантинних матеріалів.
 • Реєстрація харчових добавок товарів, які відносяться до дієтичного споживання.

У разі виявлення інфікування вся партія знищується. Крім цього, в залежності від категорії продуктів, вони можуть підлягати і іншим типам контролю.


Розмитнення харчових продуктів

Якщо всі дозвільні папери отримані, можна приступати до митного оформлення, яке традиційно складається з декількох етапів.

 1. Встановлення кодів УКТ ЗЕД.
 2. Підтвердження контрактної вартості.
 3. Надання вантажу з маркуванням українською мовою.
 4. Розрахунок сум обов’язкових платежів, проведення оплати.
 5. Напрямок пакету документів до відповідних митних органів.

Процедура імпорту продуктів харчування складається з ряду нюансів, які представляють складності для недосвідчених учасників ЗЕД. З метою спрощення митного оформлення до роботи підключаються брокери – офіційні представники декларантів. Вони супроводжують весь процес, подають документи і отримують підтвердження про успішне проходження кордону.


ЕКСПОРТ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ В ІНШІ КРАЇНИ

Українська продукція має популярність на світовій платформі. Підвищеним попитом користується соняшникова олія, насіння соняшнику, горіхи, зерно, мед, сухе молоко. Основними покупцями є Марокко, Індія, Бангладеш, Таїланд, а також країни Євросоюзу. Останні переважно орієнтуються на готову продукцію у вигляді консервів, борошна, хлібобулочних виробів.

Наша країна стрімко розвиває зовнішньоекономічні зв’язки, розширюючи зони збуту в бік Китаю і Африки. Примітно, що з Російською Федерацією виключені будь-які торгові відносини як в сторону імпорту, так і експорту.

Нарощений вивезення агропродукції передбачає досконале знання митного законодавства країн-споживачів. Тому цілком очевидно, що кращий варіант – це передача повноважень кваліфікованого представника. Ви можете завжди звернутися до митного брокера «Інвекта» і отримати повноцінну консультацію, а також комплексні послуги з гарантією.

© 2021 Митно-брокерська контора ТОВ Інвекта · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено.