Відкрити меню послуг

Розмитнення електромобіля в Україні 2021


Ввезення електромобілів в Україні 2021

Постійне підвищення вартості палива підштовхує громадян країни шукати альтернативні засоби пересування. Тому автомобілісти вибирають машини, що працюють на електриці, а не на бензині або газовому паливі. Так як екологічний транспорт українського виробництва відсутня, виникає необхідність купувати імпортне авто. Тут-то у багатьох виникають питання, як розмитнити електромобіль і скільки це коштуватиме?

Зміни в оформленні електромобілів в 2018 році

Не секрет, що ціна уживаного авто з США чи Європи значно нижче, ніж в Україні. Тому попит на іноземні електромашини змушує людей шукати максимально вигідні умови для розмитнення. На підтримку ініціативи ввезення транспортних засобів в 2018 році, Верховна Рада України прийняла відповідний Закон України № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та Деяк законодавчо АКТІВ України относительно забезпечення збалансованості бюджетних надходженнях у 2018 году». Відповідно до нього розмитнення електромобіля до 31.12.2018 роки не передбачає оплати:

 • мита,
 • акцизу,
 • податку на додану вартість.

Цитата зі статті 64: «64. Тимчасово, до 31 грудня 2018 року, звільняються від обкладення податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та з постачання на митній території України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним або декількома), зазначених у підкатегорії 8703 90 10 10 згідно з УКТ ЗЕД (в тому числі вироблених в Україні). »

Закон вступив в силу з 01.01.2018г.

Даний закон розширив можливості українців, дозволивши істотно заощадити на покупці. Безумовно, скасування митних платежів не означає, що розмитнення електроавто в Україні не потрібна. Митне оформлення пройти доведеться в будь-якому випадку, в тому числі подати заповнені документи для вільного обігу на внутрішній митниці.

Розмитнення електромобілів в Україні в 2021 році

Щоб підтримати позитивний досвід ввезення «чистих» автомобілів, уряд країни прийняв рішення про продовження нульової ставки акцизного збору на 5 років. Законопроект від 05.11.2018 року № 9260, затверджений більшістю голосів, дозволяє власникам електрокарів до 2022 року включно не оплачувати акциз і ПДВ. Іншими словами, покупці можуть забути про надзвичайні суми, які необхідно було витрачати, щоб ввезти машину на територію держави.

Мито на ввезення електромобілів скасована з 2015 року. Таким чином, єдиний платіж, який зобов’язані сплатити автовласники – це збір до Пенсійного фонду України (4,8%). Дане відрахування необхідно провести під час реєстрації транспортного засобу.

Переваги пільгового режиму при розмитненні електромобіля в 2021 г

 • Істотна економія коштів.
 • Створення максимально сприятливих умов для ввезення «екологічного» транспорту.
 • Спрощення процедури митного оформлення.
 • Зменшення викидів хімічних сполук в атмосферу.
 • Низький рівень шуму.

Як розмитнити електромобіль в 2021

Для тих, хто всерйоз задумався про придбання «чистого» транспорту, пропонуємо ознайомитися з основними правилами, як розмитнюються електромобілі. Процес відбувається безпосередньо на митниці під час в’їзду на територію держави. Тут розрізняють 2 способи оформлення:

 1. На юридичну особу з перспективою подальшого відчуження на користь фізичної особи;
 2. На фізичну особу для особистої експлуатації.

Пакет документів для розмитнення електромобілів

 • Заява про митне очищення машини.
 • Декларація.
 • Документи, що засвідчують особу: паспорт громадянина України, закордонний паспорт, довідка про присвоєння ідентифікаційного номера.
 • Технічний паспорт.
 • Страховий поліс (виходить при оформленні угоди).
 • Правовстановлюючий документ: договір відчуження, рахунок-фактура, інвойс.

Повний пакет правильно заповнених паперів – гарантія швидкого оформлення заявки для отримання попередньої декларації. Також важливою умовою є зняття з обліку електрокара, наявність страховки і підтверджує бланка про проходження ТО. У разі відсутності перелічених документів авто ввозиться в країну на евакуаторі.

Завершальна стадія митного оформлення електромобілів (Україна) проходить в сервісному центрі МВС і триває 10 днів з дня імпорту транспорту в країну. Тут Вам знадобиться техпаспорт, акт огляду та виписка з попередньої декларації. Цей етап фактично є останнім. А Вам залишається лише поставити машину на облік.

Розмитнення гібридних авто

На відміну від митного оформлення електрокарів, розмитнення гібридного авто значно відрізняється. Тут не уникнути сплати наступних платежів:

 • мита на ввезення (10% від вартості машини);
 • спецмита;
 • акцизного збору (розмір залежить від обсягу двигуна, типу палива і віку гібрида);
 • податку на додану вартість (20% від вартості автомобіля).

Приємна новина для власників авто з об’ємом двигуна від 1 до 2,2 л. Такі машини не обкладаються спецмитом згідно з Рішенням Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі.

Як розмитнити електромобіль без проблем?

Якщо Ви хочете стати щасливим володарем електромобіля, але досвіду в митному оформленні авто немає, тоді ми готові вам допомогти. Розібратися зі складностями, підготувати документи і вирішити організаційні питання здатні досвідчені брокери «ІНВЕКТА».

У нас працюють професіонали, які швидко і якісно здійснюють розмитнення гібридів і електромобілів «під ключ».

Ми безкоштовно вас проконсультуємо, а також допоможемо порахувати точну вартість розмитнення вашого електромобіля.

Телефонуйте! (Консультація безкоштовна)

© 2021 Митно-брокерська контора ТОВ Інвекта · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено.