Відкрити меню послуг

МИТНЕ ОФОРМЛЕННЯ РИБИ 2020


МИТНЕ ОФОРМЛЕННЯ РИБИ

Митне оформлення морепродуктів і риби – невід’ємна частина процесу ввезення (вивезення) товарів на територію України. Як правило, процедура здійснюється покупцем (декларантом) або митним брокером (законним представником). В ході оформлення проводиться ряд заходів, що включають перевірку документів та декларації.

Стандартний процес оформлення вантажу має на увазі кілька етапів:

  • визначення коду згідно з УКТ ЗЕД;
  • збір і подачу пакету документів;
  • розрахунок сум обов’язкових платежів;
  • декларування.
ІМПОРТ РИБИ: ОСОБЛИВОСТІ МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯ

В Україні з кожним роком зростає попит на рибу і морепродукти, які ввозяться з інших країн. Як правило, це Аляска в США, Ісландія і Норвегія (продукти з Російської Федерації знаходяться під забороною). Стабільними залишаються переваги українців, тому основна частина продукції – це оселедець, скумбрія, мойва, салака і лосось.

Ввезення таких специфічних продуктів харчування в країну має свої нюанси, які важливо враховувати.

  • По-перше, риба відноситься до швидкопсувних продуктів, тому потребує максимально швидкій доставці. Як правило, її переправляють в замороженому вигляді, що дозволяє продовжити термін придатності продукту.
  • По-друге, для цієї категорії товарів характерна нестабільність ціни, що залежить від сезону, регіону вилову, умов поставки, ступеня обробки і т.д.

Щоб імпортувати рибу, потрібно обов’язково пройти ветеринарний контроль, за результатами якого видається сертифікат. Форма документа встановлюється українським законодавством або може бути узгоджена з державою-експортером. До інших обов’язкових паперів відносять сертифікати якості та документи, що підтверджують країну походження рибо- і море-продуктів.

Крім цього, іноземний продавець повинен бути внесений до спеціального реєстру підприємств, продукція яких дозволена до імпорту в Україну, а покупець – зареєстрований як оператор ринку харчових продуктів в Госпродпотребслужбе.

ЩО ВАЖЛИВО ЗНАТИ ПРИ ЕКСПОРТІ РИБИ?

Крім споживання, Україна є активним постачальником свіжої, замороженої і консервованої риби в країни Європи, Азії, Африки. На експорт відправляється короп, калкан, карась, консерви з кільки, сайри, сардини. І, оскільки попит стрімко збільшується, то зацікавлених організацій-постачальників стає більше.

Щоб без проблем відправити вантаж за призначенням, важливо мати чіткі уявлення про вимоги країни-покупця. Єдиним обов’язковою умовою для всіх держав є наявність ветеринарного сертифіката встановленого зразка. Для кожної країни, як правило, узгоджена своя форма, яка викладена на двох мовах. Крім цього документа, при перетині вантажу необхідно заповнити та подати список обов’язкових паперів.

Так, для експорту риби в європейські країни потрібно:

  • вантажна декларація, яка містить дані про призначення товару;
  • EORI код (ідентифікаційний номер суб’єкта економічної діяльності).

МИТНЕ ОФОРМЛЕННЯ РИБИ БЕЗ ПРОБЛЕМ

Для розмитнення риби і морепродуктів необхідно чітке розуміння митного законодавства і знання в галузі зовнішньоекономічної діяльності. Без досвіду і глибокого занурення в нюанси імпорту / експорту такого специфічного продукту складно здійснити ввезення / вивезення вантажу. В результаті існує ризик псування товару і значних фінансових втрат.

Щоб уникнути виникнення непередбачених ситуацій ми рекомендуємо довірити процес митного оформлення фахівцям ТБК «Інвекта». Брокери з багатим досвідом і багаторічним стажем здатні швидко і компетентно надати комплексні послуги, з огляду на специфіку перевезення та побажання замовника.

© 2021 Митно-брокерська контора ТОВ Інвекта · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено.