Відкрити меню послуг

Митне оформлення овочів і фруктів в Україні 2020


Митне оформлення овочів та фруктів

Сьогодні в країні гостро спостерігається спад власного виробництва. З цієї причини збільшується попит на імпорт продуктів харчування в Україні. Крім цього, деякі овочі і фрукти в широтах нашої держави не ростуть, що збільшує споживчий інтерес і стимулює економічні зв’язки.

Система імпорту продуктів харчування сформувалася ще в радянські часи. Однак проблеми, з якими стикаються вітчизняні підприємці, не втрачають своєї актуальності і сьогодні. В результаті складнощів багато учасників торгових відносин відмовляються від ведення такого бізнесу.До основних проблем митного оформлення овочів і фруктів відносять:

 • Розбіжність ваги партії за фактом прибуття з тим, що зазначено у відправлені. При цьому, найчастіше, це не є помилкою продавця. Причина криється в упаковці продуктів в картонну тару, яка при тривалому зберіганні здатна вбирати вологу.
 • Простоювання і псування продукції. Через порушення режиму зберігання на прикордонних пунктах (вимкнені рефрижератори, високий рівень вологості, невідповідність температурним нормам), розмитнення продуктів харчування в Україні приносить істотні збитки.
 • Зміна статистичної митної вартості товарів. Через постійне коливання цін на світовому ринку часто виникають ситуації, коли представлені для розмитнення продукти харчування за вартістю нижче середнього показника ціни.

Незважаючи на складність процесу, вирішити зазначені проблеми можна, звернувшись до фахівців у сфері митного оформлення. Ви можете подбати про прийдешні обставин заздалегідь, маючи під рукою контакти кваліфікованих брокерів, якими є представники ТБК «Інвекта».


ОСОБЛИВОСТІ розмитнення ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ В УКРАЇНІ 2020 р

Коли мова йде про швидкопсувні товари, операція по легалізації імпорту овочів і фруктів повинна бути виконана в найкоротші терміни. Почасти це впливає на ціну брокерської послуги, проте повністю себе виправдовує, оскільки в результаті учасник ЗЕД отримує придатну для продажу продукцію.

Митне оформлення продуктів харчування супроводжується оплатою обов’язкових платежів (збору, мита і ПДВ) в залежності від типу товарів, країни-виробника і коду УКТЗЕД. На деякі країни-експортери поширюються знижені ставки мит або їх відсутність. Це стосується розмитнення фруктів з Туркменістану, Узбекистану, Казахстану, Азербайджану, Грузії, Молдови, Сербії, Білорусії. Варто врахувати, що на деякі види продуктів необхідно надати фітосанітарні сертифікати, що підтверджують якість та безпеку продукції.


ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ процес розмитнення ОВОЧІВ І ФРУКТІВ

 1. По прибуттю вантажу на обладнаних митних постах беруться зразки для фітосанітарної експертизи. Якщо під час перевірки виявлено зараження, інфекція або грибок, вся партія підлягає знищенню.
 2. У разі проходження експертизи, оформляються сертифікати з відображенням якості і безпеки продукції.
 3. Визначаються коди УКТЗЕД.
 4. Розраховуються суми митних платежів.
 5. Проводиться оплата.
 6. Обгрунтовуються ціни.
 7. Надається пакет документів для митного оформлення.

ІМПОРТ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ В УКРАЇНІ: ЩО ВРАХУВАТИ

Імпорт (експорт) овочів і фруктів включає безліч нюансів, про які знає, в більшості випадків, тільки кваліфікований брокер. Грунтуючись на норми закону України «Про основні засади та вимоги до безпеки і якості харчових продуктів», фахівець визначає умови, при яких можливе ввезення товарів через кордон без проблем.

Для митного оформлення овочів і фруктів, перш за все, необхідне спеціальне маркування українською (обов’язково) та іншими мовами (при необхідності). Завдяки такій позначці можна вважати всю інформацію про продукт: його назва, склад, термін придатності, умови зберігання, номер партії, місце походження і т.д.

Крім цього, рекомендуємо у виробника товарів завчасно отримати такі документи:

 • сертифікат якості;
 • доказ походження;
 • фітосанітарний висновок.

ДОЗВІЛЬНІ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ІМПОРТУ ОВОЧІВ І ФРУКТІВ

Для розмитнення продуктів конкретного виду потрібні певні документи, до числа яких відносять:

 • висновок санітарно-епідеміологічної експертизи (для всіх харчових продуктів);
 • сертифікат якості (обов’язково – для овочевих і фруктових консервів, добровільно – для всіх інших);
 • фітосанітарний сертифікат;
 • карантинний дозвіл на імпорт.

Звернувшись до фахівців ТБК «Інвекта», Ви отримаєте детальну інформацію про ввезення продуктів і дізнаєтеся, скільки коштує розмитнення фруктів, овочів конкретної партії.

© 2021 Митно-брокерська контора ТОВ Інвекта · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено.