Відкрити меню послуг

Розмитнення авто

На даній сторінці ми даємо відповіді на такі питання:

 • Як розмитнити авто?
 • Коли треба розмитнювати автомобіль?
 • Процедура розмитення авто
 • Митні платежі
 • Перелік документів
 • Рекомендації щодо митного оформлення.

розмитнення авто

Митне оформлення автомобіля (розмитнення авто) в Україні – обов’язкова процедура оформлення відповідно до чинного законодавства. Іншими словами – це легалізація авто під час перевезення через кордон з метою тимчасового або постійного використання.

Популярність на машини, привезені з-за кордону, не убуває. Основна причина попиту криється в стані авто, які раніше експлуатувалися в умовах відмінних доріг. Зарубіжні кари відрізняються справністю і доглянутістю. Тому їх набувають з метою особистого користування та подальшої реалізації.

Відповідно до норм українського законодавства розмитненню підлягають усі транспортні засоби, що ввозяться з-за кордону. У 2020 році ситуація зазнала невеликих змін.

 • Процедура стала трохи дешевше для машин стандартів Євро-5 і Євро-6.
 • Введено мінімальний акцизний збір.
 • Знято заборону на ввезення автомобілів, яким більше 10 років.
 • Продовжено пільги на імпорт електротранспорту.

Мінусом нововведень є все та ж висока вартість розмитнення, яка виправдовується винятковою якістю іномарок.


КОЛИ ТРЕБА розмитнювати АВТОМОБІЛІ?

Транспорт, привезений з-за кордону, підлягає обов’язковій розмитненні протягом 24 годин. При недотриманні цієї вимоги власника авто чекають штрафи і перспектива конфіскації ТС. Однак тут можуть бути як мінімум 4 варіанти винятків.

 • Для громадян України передбачений варіант їзди без розмитнення в разі тимчасового ввезення машини. При цьому транспорт повинен перетинати кордон кожні 5 днів на одному пропускному пункті (10 днів при реєстрації на різних пунктах).
 • При спільному володінні машиною (іноземцем і українцем) передбачено право пересування на території країни без розмитнення напротязі року.
 • Резиденти інших країн з правом постійного (тимчасового) проживання мають право їздити на нерозмитнених авто протягом одного року.
 • Громадяни України – співробітники іноземних фірм також можуть експлуатувати транспорт без легалізації напротязі 12 місяців.

Не секрет, що нерозмитнений автотранспорт привертає увагу правоохоронних органів. Кожен представник закону має право зупинити автомобіль з іноземними номерами, запросивши документи на нього. Невідповідність інформації в паперах тягне серйозні адміністративні санкції, аж до вилучення. Таким чином, краще якомога раніше зареєструвати іноземне авто.


Процедура розмитнення авто 2021

Стандартний процес узаконення ТС виглядає так. При перетині кордону покупець повинен надати автомобіль для огляду співробітниками митниці, оформити декларацію і внести встановлений законом платіж. Слідом за цим проводиться документальне оформлення на пункті пропуску. Вся процедура займає близько 3-4 годин (за умови, що всі документи в порядку).

Після цього машину відправляють на митницю, близьку до місця реєстрації покупця. Транспортування триває максимум 10 днів.

Крім основних митних платежів, власник транспорту зобов’язаний сплатити 3-6% від загальної вартості авто, внесок в ПФУ і за послуги МВС. Слідом за цим він отримує техпаспорт і номера на машину.


МИТНІ ПЛАТЕЖІ ПРИ ІМПОРТІ АВТО

Для легалізації іномарки необхідно внести в бюджет держави певні суми.

 1. Акцизний збір. 50 євро повинен заплатити власник машини з об’ємом двигуна (бензин) до 3000 см3, 100 євро – за авто з двигуном внутрішнього згоряння більше 3000 см3. На дизельний транспорт поширюються ставки в 75 євро (до 3500 см3) і 150 євро (більше 3500 см3). Також на даний показник впливає вік автомобіля. На електромобілі платіж не поширюється.
 2. Ввізне мито – 10% від ціни транспорту. Для електрокарів мито становить 0%.
 3. ПДВ. Тут ставка фіксована і складає 20% від суми митної вартості авто, ввізного мита та акцизного збору. Електромобілі звільнені від сплати ПДВ до 2022 року.

Для більш точного прорахунку рекомендуємо безкоштовно скористатися онлайн калькулятором у нас на сайті.


ПЕРЕЛІК НЕОБХІДНИХ ДОКУМЕНТІВ

Перелік запитуваних митними органами паперів складається з:

 1. правовстановлюючого документа (договору купівлі-продажу, дарування);
 2. техпаспорта на машину;
 3. посвідчення водія;
 4. довідки про зняття ТЗ з реєстрації в іншій країні;
 5. страхового поліса.

Крім основної документації, покупець повинен пред’явити сертифікат ЄВРО-5 або ЄВРО-6 для підтвердження відповідності екологічним стандартам.


РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ввезення та митного ОФОРМЛЕННЯ ТРАНСПОРТУ

Приваблива вартість і відмінний стан іноземних авто робить їх бажаним придбанням. Нерідко автомобілісти задаються питанням, з якими операційними системами краще привозити машини. За нашими спостереженнями, іномарки з Німеччини, Польщі, Білорусі та Литви найбільш відповідають показникам якості. Ці країни пропонують здебільшого гідний транспорт, адаптований до українських доріг.

Машини в великому процентному співвідношенні пропонуються в хорошому технічному стані. Однак бувають і винятки. Для визначення пошкоджень, наявності аварій та реставраційних робіт ми рекомендуємо звертатися до фахівців. Ви можете скористатися послугами місцевого автосервісу, отримавши повну інформацію про поточний стан авто.

Ще одним важливим моментом є попередній прорахунок митних зборів. На жаль, законодавець не спрощує цей процес. Часто трапляються ситуації, що вимагають деталізованого вивчення і включення в перелік обов’язкових платежів додаткові витрати.

Також існують нюанси у визначенні суми акцизного збору і, відповідно, ПДВ. Тут ми радимо звертатися в спеціалізовані контори, такі як ТБК «Інвекта», де Вас можуть проконсультувати, розрахувати суми платежів і супроводити процес розмитнення.

 

© 2021 Митно-брокерська контора ТОВ Інвекта · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено.